Atmosferă de sărbătoare, în aceste momente, pe Stadionul ALRO din Slatina, unde sute de oameni, printre care foarte mulți copii, așteaptă sosirea Nadiei Comăneci.
Participanții au început să ocupe zona amenajată pentru evenimentul „Împreună pentru Excelență”, iar emoțiile cresc de la un minut la altul. Cei mici sunt pregătiți să o întâlnească pe legenda gimnasticii mondiale și să ia parte la programul special dedicat împlinirii a 50 de ani de la primul 10 perfect.
Slatina o așteaptă, astăzi, pe Nadia Comăneci într-o atmosferă plină de energie, entuziasm și admirație
Pe stadion au ajuns angajați ai companiei ALRO, reprezentanți ai autorităților locale și județene, invitați din lumea sportului, dar și numeroase familii venite special pentru acest moment. Mulți dintre participanți poartă tricourile pregătite pentru eveniment, iar în tribune și în zona terenului domină o atmosferă festivă.
Programul va include întâlnirea copiilor cu Nadia Comăneci, momente dedicate performanței sportive și o sesiune specială în care cei mici vor putea să îi adreseze întrebări marii campioane. Evenimentul marchează 50 de ani de la primul 10 perfect din istoria gimnasticii olimpice.
