Programul etapelor 2 și 3 din play-out-ul Ligii 2. Cu cine va juca CSM Slatina?

0
104

Sâmbătă debutează etapa a 2-a a play-out-ului eșalonului secund, cu cinci meciuri programate de la ora 11:00, la București (Metaloglobus), Timișoara (Ripensia), Târgu Jiu (Pandurii), Bacău și Slobozia. În această zi, CSM Slatina va juca în deplasare împotriva formației Pandurii Târgu Jiu.
CSM Slatina ocupă acum locul 6 în Grupa A a play-out-ului Ligii 2, penultimul, cu 15 puncte în 20 de partide.

PROGRAMUL meciurilor etapelor 2 și 3 din play-off-ul Ligii 2
Program etapa 2 Grupa A play-out Liga 2:
sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 11:00
Metaloglobus Bucureşti – Farul Constanţa
Ripensia Timișoara – Fotbal Comuna Recea
Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina
Universitatea Cluj stă.

Program etapa 2 Grupa B play-out Liga 2:
sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 11:00
Aerostar Bacău – CSM Reșița
Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
SCM Gloria Buzău stă.
duminică, 11 aprilie 2021, ora 11:00
Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna

Program etapa 3 Grupa A play-out Liga 2:
miercuri, 14 aprilie, ora 11:00
Fotbal Comuna Recea – Metaloglobus Bucureşti
miercuri, 14 aprilie, ora 17:00
Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu
CSM Slatina – Ripensia Timișoara
Farul Constanţa stă.

Program etapa 3 Grupa B play-out Liga 2:
miercuri, 14 aprilie, ora 17:00
SCM Gloria Buzău – Unirea Slobozia
Concordia Chiajna – Aerostar Bacău
CSM Reșița stă.
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti – amânat

Clasamentul actual al Grupei A a play-out-ului Ligii 2, după prima etapă:
1. Farul Constanța 1 0 1 0 1-1 33
2. Universitatea Cluj 1 1 0 0 4-2 32
3. Metaloglobus București 0 0 0 0 0-0 30
3. Fotbal Comuna Recea 1 1 0 0 5-0 26
4. Ripensia Timișoara 1 0 1 0 1-1 23
5. CSM Slatina 1 0 0 1 2-4 15
6. Pandurii Târgu Jiu 1 0 0 1 0-5 13

Clasamentul actual al Grupei B a play-out-ului Ligii 2, după prima etapă:
1. Petrolul Ploieşti 1 1 0 0 1-0 34
2. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1 0 0 1 2-4 32
3. SCM Gloria Buzău 1 1 0 0 4-2 29
4. Concordia Chiajna 1 0 1 0 1-1 25
5. Unirea Slobozia 1 0 1 0 1-1 20
6. CSM Reșița 1 0 0 1 0-1 19
7. Aerostar Bacău 0 0 0 0 0-0 10