Concluziile antrenorului Dinu Todoran după amicalul dintre Pandurii și CSM Slatina

0
155

Pandurii și CSM Slatina au remizat, miercuri la prânz, în amicalul disputat pe terenul sintetic din cadrul Complexului Municipal Târgu Jiu. S-a încheiat 1-1, după ce gorjenii au deschis scorul prin Felipe Acosta, în minutul 35, iar Ovidiu Popescu a egalat în minutul 56.
Antrenorul formației CSM Slatina, Dinu Tudoran nu s-a arătat entuziamat de faptul că echipa sa e neînvinsă în jocurile oficiale, fiind convins, cum e și firesc, că meciurile oficiale vor avea altă partitură: ”A fost un meci amical, în care nu m-a interesat rezultatul, ci am avut alte obiective. A fost un joc angrenant, un joc frumos. Important este că nu am avut accidentări. Dacă s-ar pune meciurile amicale, ne-am fi bătut la play-off. Cele mai importante sunt meciurile oficiale, cel mai important fiind primul, cu CS Mioveni. Toate vor fi pentru noi ca niște finale. Până atunci, mai avem un ultim amical, la Slatina, cu Filiași.”, potrivit liga2.prosport.ro.