Listă: Profesorii de excepție ai Slatinei

0
592

Elevii, profesorii, sportivii, antrenorii își vor ridica premiile în bani de la casieria Direcției Generale Economice din str. Toamnei, nr.2, diplomele fiind distribuite la secretariatele unităților de învățământ sau reprezentanților la sediul cluburilor sportive, de către personalul din cadrul Primăriei municipiului Slatina – Serviciul Cultură, Sport.
Premii acordate profesorilor care au pregătit elevii cu performanţe în anul 2019/2020.
I. Marele Premiu – se acordă profesorilor îndrumători ai căror elevi au obţinut premii la
olimpiadele internaţionale:
Marele Premiu – Medalie de bronz
1. Miu Cristian – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Drăguț Mario
Cosmin, Popa Filip Andrei medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
2. Mincă Mihaela – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Pătrașcu
Gabriel Alexandru, Ștefan Alexandru Gabriel medaliați la Mathematical Grammar School Cup Belgrad
– Serbia;
3. Tănase Aurelia – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Prina Ionuț
Alexandru, Gîrniță Laurențiu Mihai, Vișinescu Bogdan Emilian medaliați la Mathematical Grammar
School Cup Belgrad – Serbia;
4. Perianu Marius – Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”- profesor îndumator al elevilor Drăguț
Mario Cosmin, Dinu Mihai, Bilauschi Simina și Dumitru Petru Lucian medaliați la Mathematical
Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
5. Năsui Mariana – Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”- profesor îndumator al elevilor Drăguț
Mario Cosmin, Dinu Mihai, Bilauschi Simina și Dumitru Petru Lucian medaliați la Mathematical
Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
6. Chiriţă Aurel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Militaru Ionuț
Marius, Bolborea Radu Ionuț, Toșa Oana Miruna, Untea Alexandra Nicoleta, Popa Luca Teodor –
Medaliați și Participanți Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia – matematică și fizică;
7. Anghel Costel – Centrul Judeţean de Excelenţă – profesor îndrumător al elevilor Militaru Ionuț
Marius, Bolborea Radu Ionuț, Toșa Oana Miruna, Untea Alexandra Nicoleta, Popa Luca Teodor –
Medaliați și Participanți Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia – matematică și fizică.
8. Combei Dumitru – Colegiul Național „Ion Minulescu” – profesor îndrumător al elevului
Drăguț Mario Cosmin medaliat cu Bronz la Mathematical Grammar School Cup Belgrad – Serbia;
II. Diplomă de merit şi premiu
Şcoala Gimnazială ”Ştefan Protopopescu”
1. Mincă Mihaela
Şcoala Gimnazială Nr.3
1. Teleşpan Georgeta
Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă”
1. Oancea Cătălina Ileana
2. Mincă Mihaela
Școala Gimnazială ”Constantin Brâncoveanu”
1. Petrache Maria
Școala Gimnazială ”Eugen Ionescu”
1. Vasile Maria
Colegiul Naţional ”Ion Minulescu”
1. Mărgheanu Mariana
2. Combei Dumitru
3. Liță Angela
4. Mitru Ion
5. Duțescu Cristina
Colegiul Naţional ”Radu Greceanu”
1. Corcoveanu Maria
2. Bușcă Florentina
3. Ioniță Nicolae
Liceul Teoretic ”Nicolae Titulescu”
1. Brăileanu Victoria
2. Brîuşor Veronica
3. Constantin Ion
4. Brad Zoica
5. Butucea Nicolina
6. Enoiu Ioana
7. Mustăţea Lenuţa
8. Secu Luminiţa
9. Prodan Rodica
10. Nica Diana
11. Dumitrescu Alina
Liceul Tehnologic ”Petre S. Aurelian”
1. Colpacci Tanţa
2. Diţă Dorina
3. Lazăr Cristiana
4. Udreș Jenica
5. Popescu Ion
Liceul cu Program Sportiv
1. Ștefan Cristi
2. Vancea Marius
3. Ghiră Virginia
Liceul Tehnologic ”Alexe Marin”
1. Boață Niculae
2. Gheorghe Crina
3. Dina Marian
4. Diaconu Valeria
5. Chiș Gabriela
6. Voica Maria Sidonia
7. Croitoru Marian
8. Popa Cornel
9. Becheanu Corina
10. Vălu Paula
11. Neag Mircea
12. Savu Cristina
13. Miulescu Elena
14. Iosim Niculița
Palatul Copiilor
1. Brăileanu Ilie
2. Sandu Viorica
3. Balica Mădălina
4. Vârtosu Toma Florentina
5. Maican Leliana Rodica
6. Cătănescu Rodica
7. Sterie Cristina Maria
8. Bolocan Carmen Georgeta
9. Șoaică Valerica
10. Ionescu Silvia
11. Teleșpan Ion
12. Vătafu Elena Daniela
13. Petrache Ion
14. Vancea Marius
15. Brătoi Iohana Raluca
Premii acordate antrenorilor ce au pregătit sportivii cu performanţe în anul 2019/2020
Marele Premiu pentru Performanţe la Campionatele Mondiale, Europene şi Balcanice
1. Costea Aurelian – Antrenor Taekwondo Clubul Sportiv Oltenia Taekwondo Slatina;
2. Bărbuți Daniel – Antrenor Atletism Clubul Sportiv Municipal;
3. Andrii Alin Robert – Antrenor Karate Clubul Sportiv Municipal;
4. Gălbenuşe Constantin – Antrenor box Clubul Sportiv Municipal Slatina;
5. Turcin Elena Luminiţa – Antrenor box Clubul Sportiv Municipal Slatina;
6. Arnăutu Petre – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
7. Coneschi Felicia – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
8. Cuțudi Gabriela – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
9. Ilie Mihaela – Antrenor Tenis de Masă Clubul Sportiv Municipal Slatina;
10. Bora Victorina –Antrenor Handbal senioare Clubul Sportiv Municipal Slatina.
Diplomă de merit și premii antrenori:
Locul I :
1. Răduțescu Ion – Antrenor Liceul cu Program Sportiv Slatina;
2. Scuturiciu Constantin – Antrenor Liceul cu Program Sportiv Slatina;
3. Ștefan Cristi – Antrenor Liceul cu Program Sportiv Slatina;
4. Baduț Dumitru – Antrenor Clubul Sportiv BOX ARTROM Slatina;
5. Vladu Valerian – Antrenor Clubul Sportiv BOX COMTECH Slatina;
6. Coneschi Felicia – Antrenor Clubul Sportiv Școlar Slatina;
7. Popa Marius Cristinel – Antrenor CSM Slatina Fotbal U 17;
8. Stănculețu Cristian – Antrenor CSM Slatina fotbal U 17;
9. Oancea George– Antrenor CSM Slatina fotbal U 17;
10. Cojocaru Cristina – Antrenor CSM Handbal juniori;
11. Popescu Andrei – Antrenor CSM Handbal juniori;
12. Scuturiciu Constantin – Antrenor lupte Greco-romane Clubul Sportiv Municipal Slatina;
Locul II:
1. Arnăutu Petre – Antrenor Clubul Sportiv Școlar Slatina;
Locul III:
1. Oporanu Florina Claudia – A.C.S. Marea Generație Viitoare Slatina;
2. Florescu Florin – Antrenor Judo Clubul Sportiv Școlar Slatina.