Liga Florilor la Sfântu Gheorghe

0
113

Sala Sporturilor din Sfântu Gheorghe va găzdui în perioada 29 octombrie – 3 noiembrie turneul al doilea al ligii de handbal feminin Liga Florilor. Acest turneu se va ține în cele două săli, Sepsi Arena și sala “Kati Szabo”.
Noul sistem de disputare a competiției a dat multe bătăi de cap echipelor participante care de voie de nevoie se văd obligate să parcurgă sute de kilometri pentru desfășurarea meciurilor.
După 19-19 cu Rapid București în primul turneu, CSM Slatina va avea o serie extrem de dificilă de jocuri cu echipe foarte puternice participante și în Cupele Europene.
Programul complet al turneului:
Joi, 29 octombrie (etapa a 2-a)
SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Slatina (11.00, Sepsi Arena)
• Măgura Cisnădie – Gloria Buzău (13.45)
• Gloria Bistrița – HC Zalău (16.30, TVR 2)
• CS Minaur Baia Mare – Rapid București (18.30, TVR 1)
• CSU Cluj-Napoca – Dacia Mioveni (11.00, sala “Kati Szabo”)
• Dunărea Brăila – CSM Galați (13.45)
• CSM București – Activ Prahova Ploiești (16.30)
• SCM Craiova – ACS Crișul Chișineu-Criș (19.15)
Vineri, 30 octombrie (etapa a 3-a)
• Activ Ploiești – Măgura Cisnădie (11.00, Sepsi Arena)
• CSM Galați – CSM București (13.45)
• HC Zalău – Dunărea Brăila (16.30, TVR 2)
• Rapid București – Gloria Bistrița (18.30, TVR 1)
• Gloria Buzău – CSU Cluj-Napoca (11.00, sala “Kati Szabo”)
• Dacia Mioveni -SCM Craiova (13.45)
• Crișul Chișineu-Criș – SCM Rm. Vâlcea (16.30)
SCM Slatina – CS Minaur Baia Mare (19.15)
Duminică, 1 noiembrie (etapa 4)
• SCM Rm. Vâlcea – CS Minaur Baia Mare (11.00, TVR 2, Sepsi Arena)
• CSU Cluj-Napoca – Activ Ploiești (13.45)
• CSM București – HC Zalău (16.30, TVR 1)
• SCM Craiova – Gloria Buzău (19.15)
• Măgura Cisnădie – CSM Galați (11.00, sala “Kati Szabo”)
• Gloria Bistrița – CSM Slatina (13.45)
• Crișul Chișineu-Criș – Dacia Mioveni (16.30)
• Dunărea Brăila – Rapid București (19.15)
Marți, 3 octombrie (etapa 5)
• Dacia Mioveni – SCM Rm. Vâlcea (11.00, Sepsi Arena)
• HC Zalău – Măgura Cisnădie (13.45)
• Rapid București – CSM București (16.30, TVR 2)
• CS Minaur Baia Mare – Gloria Bistrița (18.30, TVR 1)
• Activ Ploiești – SCM Craiova (11.00, sala “Kati Szabo”)
• Gloria Buzău – Crișul Chișineu-Criș (13.45)
CSM Slatina – Dunărea Brăila (16.30)
• CSM Galați – CSU Cluj-Napoca (19.15).

Rezultatele din prima etapă a Ligii Florilor:
Rapid București – CSM Slatina 19-19
CSM Galați – Gloria Bistrița 18-24
HC Zalău – CS Minaur Baia Mare nu s-a disputat
SCM Gloria Buzău – CSM București 20-32
ACS Crișul Chișineu Criș – CSU Cluj-Napoca nu s-a disputat
Dacia Mioveni – Măgura Cisnădie 21-26
Activ Prahova Ploiești – HC Dunărea Brăila 15-28
SCM Craiova – SCM Râmnicu Vâlcea 24-28