Rezultate: Liga a III-a

0
163

Noua ediție a Ligii 3 a ajuns la cea de-a treia etapă și nici aceasta nu va fi exclusă de meciuri care nu se vor desfășura la data programării inițiale. Focarul de la Bucovina Rădăuți nu s-a stins nici acum, astfel echipa din Seria 1 ratează al treilea joc din acest campionat, după ce nici în Cupa României nu a putut juca. Mai nou, focar este și la Alba Iulia, la Unirea, astfel că echipa nu a putut juca în acest weekend cu Unirea Dej și va avea o restanță.
Programul celor zece serii ale Ligii 3:
Seria 1, etapa 3
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
Bradu Borca – Dante Botoşani 3-1
Marius Onofraș (14), Botezatu (68), Mădălin Crengăniş (77) / Adrian Ghiorghiciuc (37)
Sporting Juniorul Vaslui – Hușana Huși 0-1
Sergiu Gârdea (86)
CSM Paşcani – Şomuz Fălticeni 0-2
Franck Tchassem (56), Vasile Padovei (82)
Foresta Suceava – Bucovina Rădăuţi, nu se dispută
Ştiinţa Miroslava – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 4-0
Alexandru Florean (8 – penalty), Giani Unghianu (39, 83), Robert Asăvoaei (61)

Seria 2, etapa 3
sâmbătă, 26 septembrie, ora 14:00
Avântul Valea Mărului – Sportul Chiscani 0-1
Andrei Crăciun (60)
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
CSM Râmnicu Sărat – Sporting Lieşti 3-1
Dragoș Ceaușel (32), Andrei Câmpeanu (50), Matei Constantinescu (52) / George Dănăilă ()
Viitorul Ianca – SC Oţelul Galaţi 0-1
Cosmin Stoian (35 – penalty)
CSM Focşani – Dacia Unirea Brăila 2-4
Ionuț Manu (39), (72) / Ilie (32 – autogol), Gabby Batchabi (55), Florin Lungu (65), Marius Cocîrlă (79)
CS Făurei – CSM Bacău 0-1
Luca Popa (90+3)

Seria 3, etapa 3
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
Înainte Modelu – Recolta Gheorghe Doja 5-0
Alexandru Mitu (5, 70), Gabriel Teodorescu (50), Mihai Rădan (65), Giovani Oncică (80)
SC Popeşti Leordeni – CSM Olteniţa 2-2
(18), (50) / (23 – autogol), Andrei Voineag (33)
Gloria Albeşti – Viitorul Constanţa 2 2-3
Marius Simion (64), Remus Mihai (65) / Robert Mustacă (20), Luca Andronache (52, 58)
Mostiştea Ulmu – CS Afumaţi 0-1
Mugurel Dedu (53)
Axiopolis Sport Cernavodă – Agricola Borcea 6-2
Liviu Gheorghe (10), Alexandru Vieru (36), Raphael Stănescu (45+1), Cosmin Ionică (61, 90+2), Cătălin Tudorică (81) / (49), (90)

Seria 4, etapa 3
vineri, 25 septembrie, ora 16:00
CS Tunari – Metalul Buzău 0-0
vineri, 25 septembrie, ora 17:00
Dinamo 2 – FC Voluntari 2 1-2
Alin Lazăr (50) / Eduard Dumitru (3), Adrian Dorobanțu (60)
Concordia Chiajna 2 – FCSB 2 0-2
Robert Tudor (), Rareș Trif ()
Rapid 2 – CS Baloteşti 4-2
Cristian Ignat (5), Alexandru Despa (12, 50), Patrick Gogan (39) / Elisei Toma (17), Alexandru Burlacu (71)
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
Steaua Bucureşti – Progresul Spartac 4-1
Remus Chipirliu (11, 70), Emilian Pacionel (43), Rareș Enceanu (90) / Mihai Ion (87)

Seria 5, etapa 3
vineri, 25 septembrie, ora 17:00
Corona Braşov – AFC Astra 2 2-1
Marius Burlacu (8), Bogdan Roșu (25) / Marius Pahonțu (87 – penalty)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – CS Blejoi 2-3
Claudiu Vereș (50), Peter Gal-Andrezly (62) / Cosmin Munteanu (5), Gigel Teru (41), Dănuț Iancu (82)
AFC Odorheiu Secuiesc – Kids Tâmpa Braşov 5-0
Hunor Szfarli (37), Cosmin Turcu (43), Barna Vekas (49), Csala (64), Rareș Sburlea (86 – autogol)
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
Olimpic Cetate Râşnov – KSE Târgu Secuiesc 0-0
CSO Plopeni – SR Municipal Braşov 1-2
George Dumitraşcu (35) / Horia Popa (17 – penalty, 54 – penalty)

Seria 6, etapa 3
vineri, 25 septembrie, ora 17:00
Academica Clinceni 2 – Unirea Bascov 0-3
Academica Clinceni 2 nu a avut ambulanță.
CSM Alexandria – Universitatea Craiova 2 1-1
Marius Matei (84) / Andrei Burlacu (37)
Flacăra Moreni – ACSO Filiaşi 3-1
Andrei Iliescu (19, 34, 42) / Cristian Poiană (22)
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
Petrolul Potcoava – Sporting Roşiori 0-4
Valentin Neaga (35), Alin Pencea (40, 90 – pen.), Mihai Vintilă (53)
FC Pucioasa – Vediţa Coloneşti 1-1
Narcis Marina (80 – penalty) / Robert Stancu (15)

Seria 7, etapa 3
vineri, 25 septembrie, ora 17:00
Măgura Cisnădie – Flacăra Horezu 1-0
Ionuț Bratima (20)
Gaz Metan Mediaş 2 – CSM Jiul Petroşani 7-1
Daniel Pop (), Tudor Negrea (), Robert Tili (), Alin Moldovan (două), Raul Hăjmășan (două, unul din penalty) / Alfonso Cuibari ()
CSM Deva – FC Hermannstadt 2 2-1
Claudiu Ghighilicea (5), Trașcă (58) / ()
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
Minerul Costeşti – Gilortul Târgu Cărbuneşti 1-2
Laurențiu Nicolaescu (88) / Robert Bubuioc (68), Bogdan Dolcescu (81)
Viitorul Dăeşti – Viitorul Şelimbăr 1-3
Radu Georgescu (23) / Alexandru Neacşa (75), Andrei Roşu (77), Ionuț Cîrloanță (82)

Seria 8, etapa 3
vineri, 25 septembrie, ora 17:00
Şoimii Lipova – ACS Poli Timişoara 2-1
Marcel Bercu (72), Alexandru Moise (88) / Alexandru Daminescu (89)
CSC Dumbrăvița – Gloria Lunca Teuz Cermei 9-1
Andrei Făgărășanu (27, 59), Octavian Drăghici (29, 52, 62), Răzvan Morariu (50), Andrei Mura (72), Marko Enciu (84 – penalty), Alexandru Pițuc (90) / Oguy Didier Koula (41)
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
Progresul Pecica – Avântul Periam 2-0
Alexandru Capătă (63), Bogdan Bozian (86)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Progresul Ezeriş, nu se dispută
Echipa Progresul Ezeriș are cazuri de COVID-19 în lot.
Crişul Chişineu Criş – Fortuna Becicherecu Mic 8-2
Sergiu Sabău (6), Florin Teședan (9, 11, 58), Nicu Modan (21), Andrei Sulea (74), Sebastian Budur (80), Andrei Haloș (84) / Alexandru Gașpar (36), Demetris Cristodulo (82)

Seria 9, etapa 3
vineri, 25 septembrie, ora 17:00
AFC Unirea 1924 – Unirea Dej, nu se dispută
Unirea Ungheni – Sănătatea Cluj 2-1
Victor Caliani (42), Alexandru Oprea (82) / Raul Ciupe (45)
Avântul Reghin – CS Hunedoara 2-1
Florin Truță (77), Sergiu Luca (83) / Liviu Herci (39 – penalty)
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
CS Ocna Mureş – CSO Cugir 1-5
Claudiu Marcu (21) / Boldea (6), Marius Lupu (20, 30), Tudor Șaucă (34, 64)
Industria Galda – Sticla Arieşul Turda 1-3
Alexandru Costea (33) / Sebastian Salcău (35), Cristian Paleoca (60), Damian Cimpoeșu (70)

Seria 10, etapa 3
sâmbătă, 26 septembrie, ora 17:00
CSM Satu Mare – CSC Sânmartin, nu se dispută
CSC Sânmartin are șapte cazuri de COVID-19, astfel că n-a putut juca.
Progresul Şomcuta Mare – Sportul Şimleu Silvaniei 4-1
(2), (43), (46), (83) / (71)
CA Oradea – Unu Fotbal Club Gloria 2-3
Raul Ardelean (61), Alexandru Lezeu (83) / Ovidiu Stoianof (47), Adrian Nalați (50, 90+4)
Someşul Dej – Minaur Baia Mare 0-2
Vasile Pop (27), Daniel Groza (90+4)
Luceafărul Oradea – SCM Zalău 1-4
Nicolae Gunie (9) / Cristian Jalbă (60), Mihai Onicaş (76), Florin Istrate (90+1), Romaric Logon (90+4 – penalty)