LISTA. CANDIDAȚII PNL PENTRU ALEGERILE LOCALE

1
1754

Partidul Național Liberal și-a stabilit candidații pentru alegerile locale din 27 septembrie. Gazeta Oltul prezintă lista candidaților liberali pentru primăriile din județul Olt:

Slatina – Liviu Voiculescu;

Caracal – Cristian Conea;

Corabia – Sorin Gheorghe Ciucu (PNL-USR PLUS),

Scornicești – Daniel Tudor;

Drăgănești-Olt – Marian Viorel Tudorică;

Piatra-Olt – Emilian Păun;

Potcoava – Florin Oprea;

Balș – Mădălin Teodosescu (PNL-PMP);

Baldovinești – Maria Monica Bușe;

Băbiciu – Petre Barbu;

Bălteni – Daniel Constantin Eremia;

Bărăști – Augustin Predel;

Bârza – Adrian Florian Rotaru;

Bobicești – Mircea Staicu;

Brastavățu – Cristian Constantin Dobre;

Brebeni – Maria Andronie;

Brâncoveni – Florin Daniel Vînătoru;

Bucinișu – Ionel Obretin;

Călui – Marian Beșteleu;

Cârlogani – Gheorghe Giura;

Cezieni – Sorin Ștefan Popescu;

Colonești – Laurențiu Constantin;

Coteana – Gheorghe Cîrstea;

Cungrea – Cosmin Vlad;

Cilieni – Laurențiu Dașoveanu;

Corbu – Gabriel Eugen Ilinca;

Curtișoara – Alexandru Florin Neagoe;

Dobrun – Costel Moraru;

Dobrosloveni – Alexandru Măceșanu;

Dăneasa – Eugen Stănia;

Dobrețu – Ioan Dăogaru;

Drăghiceni – Nicolae Murgu;

Făgețelu – Mihai Turcu;

Fălcoiu – Radu Mărgeloiu;

Fărcașele- Dorel Tudor;

Găneasa – Angela Popescu;

Găvănești – Marius Laurențiu Preda;

Gârcov – Constantin Popa;

Ghimpețeni – Marian Anghel;

Giuvărăști – Fănică Vîrdol;

Grădinari – Gheorghe Șurlea;

Grădinile – Tudor Marin;

Grojdibodu – Gigi Vîlcu;

Gostavățu – Ion Vasile;

Gura Padinii – Florinel Janu Firoiu;

Ianca – Sorin Jianu;

Iancu Jianu – Paulică Munteanu;

Icoana – Valentin Miu;

Ipotești – Dumitru Ciolponea;

Izvoarele – George Ene;

Izbiceni – Alexandru Ginu Voinea;

Leleasca – Marian Brinaru;

Mărunței – Alexandru Berbece;

Mihăiești – Constantin Dobrița;

Milcov – Adrian Mirel Militaru;

Morunglav –Nicolae Cărămizaru;

Movileni – Marian Călin;

Obârșia – Tudor Nețoi;

Oboga – Ștefan Munteanu;

Oporelu – Ion Predescu;

Optași-Măgura – Florea Rotaru;

Orlea – Lucian Șișcu;

Osica de Sus – Răducu Dumitru Șurlan;

Poboru – Marin Rizescu;

Pârșcoveni –Marian Matei;

Pleșoiu – Marian Neacșu;

Perieți – Anatolie Preoteasa;

Priseaca – Ion Ioniță;

Rotunda – Nicolae Văleanu;

Radomirești – Ioan Răduca;

Rusănești –Adrian Mulțescu;

Redea – Sorin Ciocârlia;

Sârbii – Măgura – Niculae Florea;

Sâmburești – Gheorghe Ciucă;

Seaca – Paul Preda;

Slătioara –Mihai Corcău;

Schitu – Marian Roșca;

Scărișoara- Dan Iacob;

Spineni – Gheorghe Lambă;

Sprâncenata – Stelică Danciu;

Stoenești – Dorina Geagână;

Stoicănești – Livius Aurel Vieru;

Strejești – Marian Speriatu;

Șerbănești – Marian Neaga;

Studina – Marian Vasile;

Șopârlița – Marijana Trepăduș;

Ștefan cel Mare – Rudi Bugă;

Tătulești – Ștefan Rădulescu;

Teslui – Constantin Bădescu;

Tia Mare – Ionel Veselin;

Topana – Gheorghe Iorga;

Traian – Marian Negrilă;

Tufeni – Ovidiu Ivașcu;

Urzica – Ion Spiridon;

Văleni – Matei Brăgaru;

Vâlcele – Cornel Gherghe;

Vădastra – Ionel Cococi;

Vădăstrița – Marian Ciupitu;

Vlădila- Florinel Pârvan;

Vișina –Bogdan Ionel Crușoveanu;

Vișina Nouă – Ionel Savu;

Vitomirești – Gheorghe Ene;

Voineasa – Paul Barbu;

Vulpeni – Grigore Gabriel Drăguț;

Vulturești – Marian Luțu;

Este posibil însă ca lista candidaților să poată suferi mici modificări în unele localități până în 18 august când este termenul limită pentru depunerea candidaturilor pentru alegerile locale.

 

 

1 COMENTARIU

  1. Trebuie sa sufere modificari pentru că primaru de la noi -Mihaesti are proces cu ANI si parcă n-ar avea voie sa candideze. Poate a rezolvat că el le rezolva pe toate pentru el………………..

Comments are closed.