LISTA. Candidații PSD pentru alegerile locale

0
4845

Partidul Social Democrat și-a stabilit candidații pentru alegerile locale din 27 septembrie. Gazeta Oltul prezintă lista candidaților social democrați pentru primăriile din județ:

Slatina – Emil Moț;

Caracal – Ion Marian Doldurea;

Corabia – Iulică Oane;

Scornicești – George Brânaru;

Drăgănești-Olt – Eugenia Stoenică;

Piatra-Olt – Nicușor Rada;

Potcoava – Manuel Enăchioaia;

Balș – Cătălin Rotea;

Baldovinești – Ion Encescu;

Băbiciu – Florea Negrilă;

Bălteni – Tudor Marineață;

Bărăști – Virgil Gealapu;

Bârza – Vlăduț Marin;

Bobicești – Ilie Chitez;

Brastavățu – Cici Oprea;

Brebeni – Marian Ivan;

Brâncoveni – Ion Cheroiu;

Bucinișu – Radu Miltiade;

Călui – Sorin Nicușor Rotaru (este fiul actualului primar din comună, Constantin Rotaru);

Cârlogani – Ionel Văduva;

Cezieni – Dănuț Gușatu;

Colonești – Nicolae Stan;

Coteana – Ionuț Dima;

Cungrea – Alin Bălan;

Crâmpoia – Ionel Mirea;

Cilieni – Ionel Marancea;

Corbu – Constantin Dinuț;

Curtișoara – Gheorghe Gănescu;

Deveselu – Ion Aliman;

Dobrun – Aurel Bondrescu;

Dobroteasa – Ion Crăciunescu;

Dobrosloveni – Gheorghe Tudorașcu;

Dăneasa – Nicolae Soare;

Dobrețu – Marinel Trașcă;

Drăghiceni – Ovidiu Filip (viceprimar cu atribuții de primar);

Făgețelu – Stelian Stoicescu;

Fălcoiu – Petrișor Alexandru;

Găneasa – Dumitru Costea;

Găvănești – Iulian Antonie;

Gârcov – Niculiță Bobonete;

Ghimpețeni – Dan Dobre;

Giuvărăști – Daniel Pană (viceprimar);

Grădinari – Mihai Ioana;

Grădinile – Ion Dincă;

Grojdibodu – Adrian Căpriță;

Gostavățu – Ștefan Popescu;

Gura Padinii – Gicu Cranță;

Ianca – Mirel Pascu;

Iancu Jianu – Nicolae Chirțibuș (șofer)

Icoana – Gabriela Ancuța;

Ipotești – Ion Căpraru;

Izvoarele – Florian Constantin;

Izbiceni – Marian Gulie;

Leleasca – Marian Nicula (funcționar în cadrul Primăriei Topana);

Mărunței – Alexandru Becheanu;

Mihăiești – Florin Ciucardel;

Milcov – Marin Dorobanțu;

Morunglav – Ion Stanciu;

Movileni – Sorin Toma;

Nicolae Titulescu – Gheorghe Tiutiu;

Obârșia – Tudor Udrea;

Oboga – Tudor Matei;

Oporelu – Valentin Burciu;

Optași-Măgura – Marin Scurtu;

Orlea – Viorel Oiță;

Osica de Jos – Marian Pistol;

Osica de Sus – Cezar Filip (administrator public Primăria Osica de Sus);

Poboru – Iulian Bărăscu;

Pârșcoveni – Dumitru Matei;

Pleșoiu – Valeriu Măndescu;

Perieți – Răzvan Rada (fermier);

Priseaca – Florea Gheorghe;

Rotunda – Virgil Sârbu;

Radomirești – Nicușor Sîia;

Rusănești – Alexandru Chirea;

Redea – Dan Bălă;

Sârbii – Măgura – Lucian Tănase;

Sâmburești – Iulian Preda;

Seaca – Marian Băluță;

Slătioara – Savu Ungureanu;

Schitu – Marian Lunganu;

Spineni – Dănuț Șerpău;

Sprâncenata – Marian Mihăișteanu;

Stoenești – Alexandru Damian;

Stoicănești – Marius Preoteasa

Strejești – Constantin Vizantie;

Șerbănești – Mugurel Preoi;

Studina – George Căldăraru;

Șopârlița – Cristinel Neagu;

Ștefan cel Mare – Viorel Măgureanu;

Tătulești – Dan Vasile;

Teslui –  Mihăiță Lăzărescu;

Tia Mare – Virgil Gulie;

Topana – Barbu Gheorghe;

Traian – Ilie Crmu;

Tufeni – Eugen Șotea

Urzica – Aurel Jianu (poștaș);

Văleni – Ion Șofaru;

Vâlcele – Alexandru Taifas;

Valea Mare – George Iancu;

Vădastra – Sorin Rădulescu;

Vădăstrița – Paul Ciucă;

Vișina – Mihail Stănescu;

Vișina Nouă – Florin Țol;

Vitomirești – Robert Rotea;

Voineasa – Liviu Anuța;

Vulpeni – Paul Manda;

Vulturești – Gheorghe Treanță.