CSM Slatina s-a impus în fața formației Progresul Spartac

0
300

Zi mare pentru CSM Slatina. Oltenii au câștigat manșa tur a barajului de promovare în Liga a II-a, în fața formației Progresul Spartac, cu 1-0.
“Echipa noastră s-a impus cu 1-0, în deplasare, în manşa tur a barajului de promovare în Liga a II-a, la capătul unui joc în care am fost echipa mai periculoasă, în mod special în actul secund, prin trei ocazii imense. Golul victoriei a venit firesc, în urma unei dominări clare, în minutele de prelungire. Doman primeşte o minge în careu, este agăţat de un fundaş advers, iar lovitura de la punctul cu var este executată sub bară de căpitanul Vasile Gheorghe.
Misiunea echipei noastre în drumul către Liga a II-a nu s-a încheiat. Duminică, de la ora 17.30, va avea loc returul, pe Stadionul 1 Mai. Mulţumim suporterilor care ne-au susţinut de acasă. De asemenea, felicitări tuturor componenţilor echipei pentru rezultatul pozitiv înregistrat” au declarat reprezentanții clubului CSM Slatina.
Duminică, de la ora 17.30, va avea loc returul, pe Stadionul 1 Mai.