Moț, declarații după aflarea noului președinte

11
672

“România și-a ales președintele. Salut, pe această cale, toți cetățenii care au ieșit la vot, și-au exprimat opțiunea electorală în mod democratic și civilizat. A fost o campanie lungă, presărată cu prea multe episoade de joc politic care, de multe ori, nu au avut în vedere agenda reală a omului de rând. Cu siguranță ambele tabere își vor trage o serie de concluzii pertinente și vor căuta soluții pentru toate minusurile pe care le vor identifica. Cu privire la orașul nostru, vă asigur că toate lucrările de modernizare a infrastructurii decurg conform planurilor stabilite alături de constructori deoarece este necesar să fim cât mai eficienți cu putință pentru a avansa cât mai mult înainte ca vremea să se înrăutățească.
Separat de acest lucru, ne interesează și proiectul de buget pentru anul viitor, deoarece orașul nostru are nevoie, în continuare, de o punte solidă cu administrația centrală pentru a bifa cu succes tot ceea ce ne-am propus pentru anul următor. Sper ca Guvernul să ia în calcul și faptul că suntem singurul oraș cu succes real în administrația locală, campioni la atragerea de fonduri europene. Mă aștept la o propunere echitabilă pentru cetățenii orașului, propunere care să nu includă niciun fel de culoare sau afinitate politică.” a declarat edilul Slatinei.

11 COMENTARII

 1. „Parvenitul se târăşte de-a buşilea în faţa celor ce-i pot fi de folos şi este obraznic cu cei de care nu mai are nevoie.” — Honoré de Balzac

  Parvenitul si diletantul de Emil Mot incearca sa para o mare personalitate politica si admnistrativa a PSD-ului,dar se vede de la o posta ca este un mare filfizon.Vorbeste ca proasta-n targ si nu stie cum sa prosteasca lumea cu borduri si cu aleii si drumuri asfaltate si cu cadouri pentru elevi si artificii de Craciun.Aceste lucruri sunt normale in orice oras din tara si din lumea civilizata,dar ceva deosebit este atunci cand se vine cu proiecte seriose si profitabile pentru Slatina,respectiv sa atraga fondurile europene puse la dispozita Romaniei.
  Rata de absorbție a fondurilor europene este acum de 32%, față de 31%..Sub guvernarea PSD-ului ,rata de absorbitie in 2019 a crescut cu doar 1 (unu) la suta…Atunci sa nu ne mai miram de ce actualul președinte Klaus Iohannis a obținut 93.97% din voturi, în timp ce Viorica Dăncilă a obținut 6.02%.

  Daca ar fi fost un primar cu personalitate si viziune admnistrativa,acum ar fi putut sa vina in fata noastra sa ne spuna ca , Primaria Slatina in colaborare cu alte institutii ale Statului Roman,proiecteaza
  si o sa construiasca edifii moderne si necesare pentru bunastarea locuitorilor Slatinei,respectiv ca se va construi un spital municipal,o biblioteca si un muzeu judetean si un observator astronomic,deoarece bibllioteca si muzeul actual sunt ij locatii inadecvate.Dar aici este si o chestie si de profit.Asta n-ar face-o niciodata gasca de hoti si de diletanti ai PSD-ului,deoarece din fondurile europene cu proiecte de anvergura nu se pot fura atat de usor banii…Acum fiind si Laura Codruta Kovesi cu ochii pe ei,este riscul prea mare.Asa ca ei se multumesc doar cu banii deturnati din visteria Primariei Slatina si cu banii furati din devizele umflate din micile lucrari de renovare si montat borduri,asfaltari si deviatii de drumuri si cu spectacole cu artificii si cu cantareti platiti din taxele si impozitele noastre…Nu de alta,dar Mot a avut de la cine invata cum sa jongleze cu banii nostrii,respectiv de la fostii edili ai Slatinei si tepari de miliarde: Gabriel Diaconu,Minel Prina si Darius Valcov,trei hoti dovediti de catre instantele de judecata..

 2. Din cauza ca au nevoie de bani pentru dezvoltarea localitatilor lor, o mare parte din primarii PSD vor trece in barca PNL…Unul cate unul…Incolonati si disciplinati.Cei corupti si diletanti sa faca un pas inapoi.

 3. Prostovaneeee, cresterea de 32%, fata de 31% e datorata PNListilor???? Prostovaneeeeeeeeeeeee, cand au avut timp sa scrie proiectele, sa le duca la aprobat si sa le si acceseze????

 4. Te bagi in seama ca proasta….Esti chipul si asemanarea PSD-istilor:un functionar public incult din multe puncte de vedere,un parvenit si un analfabet functional si fara caracter.Poti folosi orice limbaj doresti,dar niciodata nu poti spune altceva decat ceea ce esti…un vierme care se hraneste cu hoiturile si excrementele comunistilor.

 5. In mod cert, municipiul Slatina va avea la anul un alt primar.
  Poate chiar o femeie….blonda! Nimic nu este imposibil in politica.
  Nu este inca timpul analizalor dar ne apropiem de finish! Cu reprezentantul PSD..Fac prinsoare cu oricine ca dl.Mot ESTE ULTIMUL primar PSD-ist din urmatoarele trei mandate la primaria Slatina.
  GATA>>>NE-AM SATURAT !!! Numai unii abonati permanent la banii administratiei ADICA LA BANII NOSTRI si noi (ORGANELE LEGALE) NU ZICEM NIMIC!!! CHIAR NIMIC…Curtea de conturi, Inspectia fiscala, OPC, Garda de Mediu, Garda Financiara, Politia Economica, Politia Locala…..mii de activisti de partid platiti din banii nostri, munciti cu sudoare si demnitate, care toaca zilnic ca o moara……si TACEM!
  TACEM DAR PANA CAND? O VIATA SI O CREDINTA AVEM!
  Dragi cetateni, in mod evident timpurile s-au schimbat, opiniile si parerile voastre s-au schimbat!
  TREBUIE SA SCHIMBAM SI SA REFORMAM SI CLASA POLITICA LOCALA!
  Ei, politicienii, TREBUIE SA FIE SALARIATII NOSTRI, CA NOI II PLATIM!
  Pentru asta trebuie sa ne mobilizam la urmatoarele ALEGERI LOCALE SI PARLAMENTARE!
  Cei care nu au tinut cont de parerile noastre, de necazurile noastre si s-au vandut, NU MAI AU CE CAUTA PE LISTELE PARTIDELOR POLITICE!
  Sa-i taxam cu necinste si fara mila asa cum au facut si ei cu noi: dinte pentru dinte!
  Aici am ajuns dupa 30 de ani de minciuna, ura, ipocrizie si hotie!
  Macar la anul sa ne aparam ceea ce mai avem: demnitatea si cinstea impotriva hotiei si incompetentei!
  Asa sa ne ajute Dumnezeu.

 6. sunteti invitat chiar in slatina pe strada textilistului ,la articus care se lauda cu sprijinul total al psd.
  exista 4 sali de evenimente FARA izolatie fonica, 4 tarafuri in acelasi timp bubuie pina la 6 dimineata,deranjand un cartier intreg.mesele ce sampanie sunt pe trotuar ,consumandu-se alcool sub privirile minorilor in strada.de la articus se ridica drone care survoleaza casele vecine.se arunca cu artificii de pe domeniul public deasupra bisericii sf.mina (de distractie) daca nu sunt periculoase de ce articus nu le arunca din curtea si pe casa personala.de ce le arunca deasupra bisericii????stiti caarticus pe care-l sustineti fara autorizatie de constructie si fara acord isu bat vecinii, ii ameninta cu moartea chiar de fata cu politia?stiti ca fiu patroana articus isi expune organele genitale (exchibitionism ) in ziua mare, in mijlocul strazii intre 2 locasuri de cult ,in apropierea unui loc de joaca si in prezenta minorilor uitand ca are si el o fetita care in acele momente poate trece pe strada??stiti ca nu detine locuri de parcare conform legislatiei in vigoare ????stiti ca cetatenii unui cartier intreg isi risca viata de trei ani fiind obligati sa circule pe carosabil deoarece trotuarul e ocupat in totalitate de masini???asa 2017, asa 2018, asa 2019???
  de ce nu incepeti curatenia de acasa de pe strada textilistului????
  sunt cetateni care se lauda ca psd ii acopera orice ar face ( ene sanda) care incalca legile in vigoare si cetateni obisnuiti a caror existenta si viata NU VA INTERESEAZA???? de ce domnule paul stanescu, de ce? v- am facut acest lucru cunoscut personal de ani de zile. ce va poate oferi articus atat de valoros incat sa obligati cetatenii cu copii si carucioare sa-si riste viata printe madini deoarece articus transforma toate trotuarele in parcare???de ce domnule paul stanescu, de ce??daca sotia dumneavoastra ar fi batuta cum am fost eu de patroni articus ar conta? daca viata nepotilor dumneavoastra ar fi pusa in primejdie ar conta? daca ati avea o ruda la o capela si de peste drum bubuie 4 tarafuri si s-ar clatina sicriul de zgomot ar conta??daca de la restaurant miile de cioburi ar pune viata familiei dumneavoadtra in pericol ar conta?? daca familia dumneavoastra ar avea urgente medicale si ar fi blocata in curte de masini si obiecte puse ilegal in fata portii si garajului dumneavoastra ar conta???daca v ar bloca accesul la locuinta si masina cu obiecte puse in poarta apoi sa vi se faca plingeri penale ca le atingeti in timp ce iesiti pe poarta cu caruciorul ar conta??? noi de ce nu contam pentru dumneavoastra domnule paul stanescu, de ce sprijiniti ilegalitati si puneti viata cetatenilor in pericol???cum ar fi ca familia dumneavoastra sa locuiasaca peste drum de o cladire in care sunt patru restaurante cu perturbarea linistitii publice si blocarea locuintei ar conta??? de ce sprijiniti in ilegalitati articus de trei ani????de ce nu respectati normele europene???? inceti curatenia de acasa din slatina jud. olt. regret ca am votat psd de atatea ori. de ce donule paul stanescu, de ce??
  sunteti invitatul meu sa veniti sa vedeti la fata locului , detin filmari nenumarate.toti concetatenii spun ca doar o televiziune nationala mai poate face ordine SA VADA TOATE FILMARILE SI DOCUMENTELE, dumneavoadtra ce parere aveti domnule paul staneacu??

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here