Handbal: România – Croația 20-25

0
71

România a ratat calificarea în semifinale, după 20-25 cu Croația.
Vedeta acestui meci a fost pivotul grupării CSM Slatina, Lorena Ostase care a reușit un gol fantastic, cu spatele la poartă, printre picioarele goalkeeperului.

Min. 60: Blazevic înscrie după o aeriană de efect și stabilește scorul final, România – Croația 20-25.
Min. 59: România – Croația 20-24. Eliza Buceschi înscrie superb.
Min. 49: România – Croația 17-20. Mamic înscrie după o greșeală pe extrema dreaptă a croatelor.
Min. 47: Romania – Croația 17-19. După ce a înscris de două ori la rând din 7 metri, Buceschi marchează al treilea gol consecutiv, de această dată din acțiune. Totul în doar două minute.
Min. 43: Romania – Croația 14-18. Neagu înscrie al șaselea ei gol.
Min. 41: România – Croația 13-17. Buceschi înscrie din 7 metri.
Min. 37: România – Croația 12-17. Cristina Neagu înscrie primul gol al ei din repriza a doua.
Min. 34: România – Croația 11-15. Seraficeanu încrie primul gol al României din reprize secundă.
Min. 30: Cristina Neagu înscrie, în sfârșit, pentru România și stabilește scorul pauzei, România – Croația 10-15. Neagu are 4 goluri până acum, iar portarul Denisa Dedu e fantastică, cu 5 parade.
Min. 27: România – Croația 9-12. Neagu ratează o aruncare de la 7 metri.
Min. 25: România – Croația 8-11. Jezic înscrie din nou al șaptea gol la rând al croatelor, fără ca tricolorele să marcheze în acest timp.
Min. 22: România – Croația 8-9. Croatele trec la conducere, după ce au înscris 5 goluri la rând. Blazevic înscrie.
Min. 13: România – Croația 6-3. Gol fantastic reușit de Ostase, cu spatele la poartă, printre picioarele portarului.
Min. 10: România – Croația 4-3. Micijevic înscrie și obține și o eliminare.
Min. 9: România – Croația 4-2. Neagu înscrie de la 7 metri.
Min. 8: România – Croația 3-2. Micijevic inscrie al doilea gol pentru croate.
Min. 8: România – Croația 3-1. Neagu reușește al doilea gol.
Min. 6: România – Croația 2-1. Sonia Seraficeanu aduce România în avantaj. tricolorele încep meciul mai bine.
Min. 5: România – Croația 1-1. Denis Dedu apără fantastic. E a doua paradă consecutivă.
Min. 4: România – Croația 1-1. Neagu reușește primul gol al României, cu o aruncare în stânga portarului.
Min. 3: România – Croația 0-1. Micijevic deschide scorul după o greșeală a tricolorelor.
Min. 1: Începe meciul.