Petrolul – CSM Slatina 1-1

0
139

În restanța din etapa a șaptea a ligii secunde, CSM Slatina a întâlnit, în deplasare, formația Petrolul. Oaspeții au dus lipsă de mișcare în atac, în timp ce ploieștenii au ratat mult, dar nu au avut succes la finalizare.
Găzarii au irosit prima șansăî mai mare în minutul 44, când portarul Grecu a respins șuitul lui Olaru, iar la aceeași fază, Matiș a tras peste poartă. În repriza secundă, Roige și Tudor Saim l-au pus și ei a încercate pe portarul Slatinei, iar Mario Bratu nu a nimerit poarta.
În cele din urmă, Petrolul a deschis scorul în minutul 69, prin rezerva Buhăescu. Echipa lui Viorel Moldovan putea să-și majoreze avantajul, dar Nir Lax a trimis pe lângă poartă. În loc să înscrie Petrolul, au făcut-o oaspeții, la una dintre puținele faze de poartă pe care le-au avut, prin Vlada.
Petrolul a mai irosit o șansă în minutul 87, iar Petrolul – CSM Slatina s-a terminat 1-1.
Echipele de start:
Petrolul: Kitanov – Olaru, Meijers, Manolache, Poelmans – Matiș, Salifu, Roige – Constantinescu, Beleck, Tudor Saim
CSM Slatina: Grecu – Radu, Motroc, Manea, Demci – Vasile Gheorghe, Popescu – Oprescu, Doman, Rogoveanu – Stoica