Pandurii Târgu Jiu – Turris Turnu Măgurele 0-5

ASU Poli Timișoara – Farul Constanța 2-1

Marți, 15 septembrie:
Petrolul Ploiești – Ripensia Timișoara, 19:30, în direct la Digi Sport 1.

CSM Slatina – Rapid București 0-3
Min. 90: Fluier final la Slatina! Rapid a câștigat meciul cu 3-0.

Min 64: Gol Rapid! Marian Drăghiceanu transformă fără emoții de la punctul cu var.

Min: 63: Penalty pentru Rapid. Alexandru Pop a fost faultat în suprafața de pedeapsă. Drăghiceanu se pregătește să execute.

Min. 46: Începe repriza secundă.

Min. 45: Fluier final al primei reprize. Rapid intră la bine în avantaj, scor 2-0.

Min. 40: Gol Rapid! Echipa lui Adrian Iencsi reușește să își dubleze avantajul la Slatina cu cinci minute înaintea pauzei. Cătălin Hlistei a punctat de la punctul cu var.

Min. 13: Gol Rapid! Cătălin Hlistei centrează în careul advers și Radu Crișan, nemarcat, trimite cu capul în poartă.

Min. 9: Șut excelent al lui Antonio Sefer de la 30 de metri. Balonul a lovit transversala și a căzut pe linia porții.

Min. 4: Prima șansă a partidei aparține gazdelor! Lovitura liberă executată de Ianis Stoica este deviată în corner de zidul format din jucătorii Rapidului.

Min. 1: Fluier de start în CSM Slatina – Rapid.

Adrian Iencsi s-a decis asupra primului 11 pe care îl va folosi în meciul de la Slatina. Foloseşte un sistem 4-3-3 pentru jocul la finalul căruia speră ca echipa lui să rămână cu maximum de puncte. Echipele de start pentru Slatina – Rapid:

Slatina: Grecu – Iana, Cotigă, Manea, Demici – Toma, Popescu – Oprescu, Stoica, Deta – Vlada
Rezerve: Velcu, Bodri, Preda, Gheorghe, Radu, Ceapă, Grigore, Necșulescu, Rogoveanu

Rapid: Drăghia – I Voicu, Crişan, Manole, Goge – Sefer, Lazăr, Pănoiu – Drăghiceanu, Ţîră, Hlistei
Rezerve: Tătaru, Mocioacă, Costin, Ilie, Dulca, Benzar, Jorza, Fică, Pop