Handbal: CSM Bucureşti – CSM Slatina 34-17 (18-11)

0
110

CSM Bucureşti s-a calificat, joi, în semifinalele Cupei României, după ce a învins-o pe CSM Slatina, scor 34-17 (18-11), într-un meci restant din sferturile competiţiei, care a fost, de altfel, primul oficial în România după 175 de zile de la întreruperea cauzată de pandemie.
Partida s-a disputat la Sala Polivalentă din capitală fără spectatori,
Formația pregătită de Victorina Bora s-a descurcat destul de greu încă de la început, adversarele reușind să se desprindă la scorul de 6-1 încă după primele 6 minute de joc. Ceva mai târziu, în tabăra echipei CSM Slatina s-a consemnat și prima accidentare gravă după startul oficial, cea a Soniei Vasiliu, care a părăsit spațiul de joc pe brațe.
CSM București: Dedu 7 intervenții, Săndulache 3 -Neagu 6 goluri, Lazovici 5, Jipa 5, Barbosa 3, Dembele 3, Pintea 3, Perianu 2, Moisă 2, C. Martin 1, Omoregie 1, Vâlcan 1, Smeets 1, Fînaru 1.
Antrenor: Adi Vasile
CSM Slatina: Pașca, Nagy 4 intervenții – G. Ivan 5, L. Popescu 4, Ciutacu 3, Stoicănescu 2, Cîrligeanu 2, Ostase 1, Vasiliu, Tămaș, M. Arvatu, A. Arvatu, Rusu, Drăghici, Fulgoi.
Antrenor: Victorina Bora

Programul turneului Final Four al Cupei României este următorul:
SCM Rm. Vâlcea – Rapid, sâmbătă, ora 11:00 (TVR 2)
CSM București – Gloria Buzău, ora 18:00 (TVR 1)
Duminică, de la ora 11:00, respectiv ora 18:00, sunt programate cele două finale.