Handbal: CSM Slatina – HC Zalău 20-19 (7-12)

0
129

Miercuri, echipa locală de handbal, CSM Slatina, a primit vizita grupării HC Zalău. În prima repriză, oaspeții s-au impus vehement în fața elevelor Victorinei Bora, scorul la pauză fiind de 7-12.

Slătinencele au revenit pe teren, în repriza secundă, hotărâte să câștice și asta s-a văzut cu ochiul liber. Gazdele au întors scorul în favoarea lor, reușind să obțină cele trei puncte puse în joc, adunând astfel 10 puncte în clasament.

În minutul 18, jucătoarea Vasiliu Sonia a primit un cartonaș galben ,singurul primit în cadrul acestui meci de elevele Borei.

In această competiție au fost supendate câte 2 minute fiecare handbalistele: Andrei Oana – Alexandra șI  Ostase Lorena – Gabriela.

Deși au avut mai multe ocazii bune de a trimite balonul în poarta adversarelor, slătinencele au avut o evoluție bună și o victorie muncită.