CSM Slatina câştigă în fata grupării CS Blejoi

0
218

Într-o zi mohorâtă de octombie, echipa locală de fotbal a primit vizita grupării CS Blejoi, în etapa a VII-a a Ligii a III-a, seria a III-a. Întâlnirea dintre cele două grupăr sportive s-a finalizat cu scorul de 2-0, (0-0), pentru gazde. Cele două goluri ale slătinenilor au fost marcate de  Capătă în minutul 65 şi de Cosmin Căpățîna în minutul 85.

În prima meprijă a meciului, slătinenii au avut câteva prezenţe în careul oaspeţilor, însă fără vreun rezultat favorabil.

În  repriza secundă, antrenorul Mihai Ianovschi a găsit formula căştigătoare şi a reuşit prin elevii săi să înscrie cele două goluri care au adus încă trei puncte în clasament.

În etapa viitoare, CSM Slatina va întâlni în deplasare echipa Vediţa Coloneşti. Va fi un meci dificil.

CSM Slatina continuă să ocupe prima poziţie a clasamentului cu un total de 16 puncte.