Lorena Ostase, prima reacție după înfrângerea cu Norvegia

0
168

România a încheiat prima fază a grupelor din cadrul Euro de Handbal Feminin cu o înfrângere, în fața Norvegia, scor 2o-28, deși la pauză cele două formații au plecat la egalitate, 13-13.
În urma acestui meci, pivotul Lorena Ostase, unul dintre remarcații din echipa României la acest turneu final, a făcut următoarea declarație:
”Suntem bucuroase pentru modul în care am jucat, am arătat un joc bun, am crezut în noi. Nu știu ce s-a întâmplat în ultimele 10 minute, avem multe de învățat din acest meci. Cu siguranță vom arată bine în Main Round, avem încredere.

Mă bucur că am reușit un joc bun defensiv, portarii au reușit un meci extraordinar, trebuie să avem încredere în noi, pentru că putem”, a declarat Lorena Ostase, după meci.