Fotbal: Start pregătirilor pentru Liga a III-a

0
119

Fotbaliştii de la CSM Slatina au începu pregătirile. Liga a III-a bate la uşă, iar pentru asta au nevoie de o condiţie fizică excelentă pentru a face faţă noilor adversari. La aceste pregătiri, au participat şi noile achiziţii: Vasile Gheorghe, Dan Popescu, George Cotigă, Nicușor Grecu şi Alexandru Capătă. Jucătorii au evoluat sub atenta supraveghere a noul director tehnic, Mihai Ianovsch.

Echipa noastră a dat startul pregătirilor pentru Liga a III-a! Mijlocașul central Vasile Gheorghe, jucător ce a evoluat în ultimul timp la CSMS Iași și FC Argeș, fundașul stânga Dan Popescu, care are peste 250 de meciuri în primele eșaloane, fundașul central George Cotigă, portarul Nicușor Grecu, atacantul Alexandru Capătă, dar și tineri de perspectivă, precum Dorin Toma, de la CSM Reșița sau Marius Cătălin Grigore, de la ACS Brașov sunt o parte din noutățile primului antrenament, coordonat de noul director tehnic, Mihai Ianovsch. Lotul echipei noastre va fi definitivat după efectuarea vizitei medicale.” se arată pe reţeaua de socializare a echipei locale de fotbal.

Alexandra N.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here