Programul Campionatului Mondial de Fotbal – Rusia 2018

0
371

La mijlocul lunii iunie se dă startul ediției 2018 a Campionatului Mondial de Fotbal, competiție găzduită de Rusia.Cele 32 de echipe calificate pentru turneul final au fost împărțite în opt grupe de câte patru echipe care își vor disputa întietatea pentru fazele superioare. Din fiecare grupă se vor califica în faza următoare primele două clasate. FIFA a pregătit sume importante de bani pentru premierea formațiilor care se vor clasa în primele opt, dar și celor participante la această competiție. Iată care este componența celor opt grupe, programul jocurilor și orele de desfășurare a acestora (ora României).

Grupa A:
14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudita (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudita (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudita – Egipt (Volgograd)

Grupa B:
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C:
16 iunie, ora 13:00 – Franta – Australia (Kazan)
16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 15:00 – Franta – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franta (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D:
16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 22:00 – Croatia – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croatia (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croatia (Rostov)
26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:
17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elvetia (Rostov)
22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elvetia (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 – Elvetia – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:
17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:
19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here