Primar la ”recoltat” de goluri. CSM Slatina-Recolta Movileni 10-1!

1
364

Într-o nouă etapă din cadrul Ligii a V-a, CSM Slatina a întâlnit pe teren propriu echipa Recolta Movileni. Meciul a avut două părți distincte, o repriză s-a jucat pe soare, iar cealaltă sub amenințarea unor nori amenințători de ploaie. Cu un joc bine elaborat, gazdele s-au impus la un scor care nu are nevoie de comentarii: 10-1. Pentru CSM au marcat: Mitrache, Mihaiu, Păun (2), Turcin (2), Preda, Lăzărescu (2) și Chirea.

Antrenorul Iulian Mitrache i-a inlocuit pe Chirea și Păun cu Trușcă și Lăzărescu. Se încearcă găsirea unei formule ideale de joc în vederea obținerii primului obiectiv al sezonului: câștigarea etapei județene a Cupei României, lucru ce va permite disputarea de meciuri oficiale în compania unor adversri din Ligile a III-a și a II-a.

De remarcat că la echipa oaspete a evoluat timp de 45 de minute și primarul comunei Movileni, Toma Ion Sorin, care în ciuda vârstei a avut o prestație onorabilă.